پرسش ها

سوالات :

همه سوالات

(5 سوال)
سلام. زمانی که گوش به اندازه کافی رشد کرده باشد می توان عمل اتوپلاستی یا زیبایی گوش را انجام داد. این سن معمولا از 5 سالگی به بعد است. با این حال در برخی موارد روند درمان را می توان از اوایل 3 سالگی آغاز کرد.  
سلام بسته به وضعیت و سن و سال شما، تعدادی آزمایش باید انجام دهید. آزمایش خون،  تست بارداری، بررسی نمونه  ادرار، گرافی قفسه سینه، الکتروکاردیوگرافی، سی تی اسکن و … تعدادی از این آزمایش ها هستند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ای با همین عنوان در سایت مراجعه کنید
فروزان :
سلام آقای دکتر می خواستم ببینم که هزینه عمل زیبایی بینی چقدره و تابع چه عواملی هستش؟
پاسخ :
سلام برآورد هزینه عمل بینی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد اما مهمترین عوامل مشکل بینی شما و تکنیک جراحی بکار رفته دارد. شما باید ابتدا به مطب یک جراح مراجعه کنید و بعد از معاینه حضوری و گرفتن تصاویر رادیولوژیک و آزمایش هایی در نهایت برآرود هزینه می شود.
زهرا :
سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. من بینی گوشتی دارم و به من گفتند با روش بسته میشه عمل کرد و نتیجه ش بهتره آیا شما تایید می کنید این رو و اصلا آیا شما عمل بینی به روش بسته انجام می‌دهید؟
پاسخ :
سلام. تکنیک رینوپلاستی به روش بسته یکی از انواع روش های جراحی بینی است و بسته به شرایط ممکن است استفاده شود یا خیر. اما بیشتر ترجیح جراح است. یعنی برخی جراحان ترجیح می دهند بیماران خود را به روش بسته عمل کنند. با این حال اگر دوست دارید و مایل هستید که جای زخم و اسکار جراحی به حداقل برسد و یک دوره ریکاوری بهتر و زودتری داشته باشید روش بسته برای شما توصیه می شود. هرچند که روش باز به نظر می رسد روش بهتری باشد.
اینکه بیمه هزینه بلفاروپلاستی را تقبل می کند یا خیر بستگی به مشکل شما دارد. مثلا اگر افتادگی پلک باعث شده باشد که بینایی یا دامنه بینایی شما دچار مشکل شده باشد احتمالا مقداری از هزینه از سوی بیمه ها تقبل می شود. در غیر این صورت عمل صرفا برای زیبایی است و شما باید همه هزینه ها را از جیب پرداخت کنید.